Naujienos

 • 16 Sep Praktika su "Bring Together Lithuania"

  Praktika yra įdomus fenomenas, savo identiteto formavimu siekiantis ir pameistrystės laikus. Jos suteikimo ir atlikimo tema galėtų būti atskiras tyrimas. Startuolių kultivuojama nemokamos praktikos idėja arba save aukštinančių organizacijų perspektyva, jog jiems praktikantai turi būti dėkingi už galimybę, - iškreipia itin įdomų ir naudingą šios srities paveikslą. Tačiau yra ir tokių organizacijų kaip “Bring Together Lithuania”, kuri lengvais, bet giliais potepiais taiso padarytą žalą.
  Turėjome galimybę ir mes prisidėti. Ūla (iš Čikagos) prisijungė prie mūsų padėti Vilniui kokybiškiau įsisąmoninti miesto daržininkystės (ang. urban gardening) koncepciją ir strategiškai brėžti taikymo modelį. Sakė ši praktika paskatino ją tikslingai dėliotis planą grįžti į Lietuvą.

  Daugiau informacijos apie programą čia

 • 12 Sep Naujoji miestų daržininkystė

  Mes kuriame miesto daržininkystės strategiją Vilniui! Miesto daržininkystė apima socialines, kultūrines, ekonomines ir ekologines praktikas. Kiekviena vieta gali rasti savo požiūrį, kaip turėtų būti vystoma miesto daržininkystė priklausomai nuo esamo konteksto. Labai svarbu, kad kiekvienas miestas turėtų veikiantį modelį, kaip stiprinti vietines bendruomenes ir jų daržininkystės praktikas, nes daržininkystė ne tik suteikia galimybes turėti šviežią ir kokybišką maistą, bet ir steigia žmonių ir gamtos bendravimą mieste. Mes sprendžiame klausimą, kokia yra miesto daržininkystė žmonių įsivaizdavime šiandien Vilniuje.

 • 02 Jul Žmogiškieji ištekliai ir santykis su klientų keliami į aukštesnį lygmenį

  Skubame su džiaugsmu pranešti apie svarbų pokytį žmogiškųjų išteklių ir santykio su klientais srityse. Mūsų partneris, kuris tiesiogiai yra įsitraukęs į Sype platformos kūrimą ir vystymą, sutarė su Pulsetip kompanija dėl pardavimo. Šis žingsnis reiškia, kad Pulsetip jau artimu metu taps geriausia žmogiškųjų išteklių ir klientų grįžtamojo ryšio platforma Europoje. Bona fortuna tibi!

  Daugiau informacijos čia

 • 27 May Įžvalga iš “The Future of Everything” konferencijos Niujorke

  Norėdami gauti daugiau turinio apie rinką lemsiančias tendencijas, nukeliavome į vieną geriausių pasaulyje renginių apie ateitį - Wall Street Journal organizuotą “The Future of Everything” konferenciją Niujorke. Dalyvių sąrašą sudarė tokie ekspertai kaip ESPN prezidentas, Warby Parker vadovas, Vašingtono Wizards savininkas, Reddit įkūrėjas ir t. t.

  Esminė įžvalga iš konferencijos: inovacija (kaip organizacijos tikslas pats savaime) devalvuoja, o kultūra (kaip naudos kūrimo principas) tampa labiausiai linksniuojamu žodžiu nuo The Daily Show kūrybinės komandos iki Slack kompanijos vadovo.

  Plačiau apie konferenciją čia

 • 29 Apr Bibliotekos yra kultūros lopšys

  Bibliotekos yra kultūros lopšys bendruomenėse. Todėl tai, kas ir kaip vyksta jose, daro didelę įtaką bendram regiono vystymuisi. Mes keliavome pasidalinti savo tyrimų ir darbo ties valstybine kultūros strategija patirtimis į tarptautinę bibliotekininkų konferenciją “Bibliotekų galimybės ir potencialas įgyvendinant darnaus vystymosi tikslus.”

  Konferencija

 • 24 Apr Prasmė kuria pelną

  2017 m. balandžio mėn. nusprendėme pasidalinti savo įžvalgomis apie prasmės ir naudos santykį verslo kontekste paprastai. Dviems metams prabėgus, versle apie prasmę vis dar kalbama retai ir atsargiai, todėl kviečiame iš naujo atrasti šį tekstą.

  Straipsnis

  Nuotrauka: Reuters

 • 16 Apr Besikeičiantis žmonių santykis su pinigais

  Pinigų skaitmenizacija ir technologijų įsigalėjimas transformavo žmonių kasdienybę. Esami standartiniai sprendimai iš esmės tik daro procesą greitesniu. Tokia logika netenkina tikrųjų žmonių poreikių, susijusių su greitais ir lėtais pinigais.

  "Red associates" video tiksliai nusako šią situaciją.

  Šaltinis: Vimeo

 • 07 Apr Kaip atsiranda tikra inovacija

  Prieš tris metus šiandien buvo išspausdintas mūsų straipsnis apie tai, kaip atsiranda tikra inovacija. Jo turinys yra visa dar aktualus ir dabar, nes inovacijos gimimo esmė lyg ir nepasikeitė.

  Straipsnis

  Nuotrauka: Wikipedia

 • 02 Apr Statistinis reikšmingumas keliauja į pensiją

  Statistinis reikšmingumas mokslinėje bendruomenėje yra vienas pagrindinių būdų įvertinti situaciją. Nuspręsti ar tai svarbu, ar ne. Deja, tamsioji šio proceso pusė ilgai buvo ignoruojama. Toks kategorizavimas, kuris svarbius ir realius faktus prilygina neegzistiuojantiems dalykams, yra klaida.
  Jau ir prestižinis mokslo žurnalas kvestionuoja statistinio reikšmingumo poreikį iš esmės.
  Straipsnis

  Iliustracija: David Parkins

 • 01 Apr Stasio Eidrigevičiaus menų centrui 3 mln. EUR

  Mūsų konsorciumo pateikta paraiška pritraukė 3 mln. EUR investicijų Stasio Eidrigevičiaus menų centro įkūrimui Panevėžyje.
  Infrastruktūros įveiklinimas dažnai prasideda nuo efektyvaus lėšų pritraukimo. Standartiniems projektams yra tinkami šabloniniai rašymo būdai. Tačiau kai norima kokybiškiau atskleisti vietos ir idėjos identitetą per infrastruktūros kūrimą, reikia kitokio požiūrio tiek į bendravimą su kūrėjais, tiek į pačią rašymo struktūrą.

  Plačiau

  Nuotrauka: Penevėžio miesto savivaldybės administracijos

 • 04 Mar Nauja tapatybė. Nauja pradžia. Kodėl ir kur link?

  Naujo pobūdžio tyrimų ir konsultacijų agentūrą įkūrėme tryse, būdami itin skirtingų pomėgių ir gebėjimų. Nors visų mūsų kelias prasidėjo filosofijos studijomis, po jų sekė skirtingi tarpdisciplininiai ieškojimai. Matydami kontekstualaus požiūrio stoką versle ir viešajame sektoriuje, nusprendėme rasti būdą, kaip taikyti humanitarinius mokslus, sprendžiant elgesio pokyčio, infrastruktūros įveiklinimo ir duomenų įprasminimo iššūkius. Taip gimė Xwhy supratimo agentūra .

  Rinkų nepastovumas, sparčiai besivystančios inovacijos, dirbtinis intelektas, globalizacija, didieji duomenys, robotizacija, virtualių bendruomenių ir tarpusavio pasitikėjimo klausimai reikalauja naujo, kontekstualaus mąstymo. Todėl mūsų agentūra siekia padėti perprasti aplinkinius pasaulius ir rasti geriausius kelius judėti pirmyn.

 • 01 Mar Darnaus vystymosi tikslų integracija į organizacijų veiklą

  Vasario 4 - 9 dienomis Rygoje, LatConsul vyko ketvirtasios sociSDG projekto kūrybinės dirbtuvės. Kartu su mumis jose dalyvavo dar septynios su darnaus vystymosi įgyvendinimu dirbančios organizacijos: The Croatian Institute for CSR (koordinatorius, Kroatija), Global Impact Grid (Vokietija), LUM University (Italija), Pontis Foundation (Slovakija), Materahub(Italija), LatConsul SIA (Latvija), Datamaran(Jungtinė Karalystė), Kaleidoscope Futures (Jungtinė Karalystė).

  Siekiant padėti kompanijoms ir prisidėti prie DVT įgyvendinimo, Jungtinės Tautos sukūrė DVT kompasą (angl. The SDG Compass). Ši iniciatyva pateikia 5 žingsnius, kurie maksimaliai padidintų kompanijų įsitraukimą, kad būtų pasiekti DVT. Vis dėlto, tai tik pradžia ir daugumai vis dar trūksta daugiau žinių šioje srityje. Dėl šios priežasties, vienas iš pagrindinių mūsų konsorciumo uždavinių yra informuoti ir šviesti plačiąją visuomenę, viešo ir privataus sektorių atstovus.

  SociSDGs - tai projektas, siekiantis didinti žmonių, kompanijų bei atsakingų institucijų sąmoningumą DVT bei jų įtraukimo į verslo strategijas srityje, o taip pat skleisti bendrą suvokimą apie darnų vystymąsi.

  Rygoje buvo surengtos penkių dienų kūrybinės dirbtuvės su tarptautiniais pranešėjais pristatančiais savo idėjas ir siūlomus sprendimus skurdo mažinimo (DVT1) bei sveikos gyvensenos užtikrinimo (DVT3) klausimais:

  Latvijos Respublikos socialinės apsaugos ministerijos socialinės įtraukties departamento direktorė Elina Celmina pristatė 2009 metų administracinės reformos Latvijoje rezultatus bei šios sistemos naudą Latvijai. Skurdo rodikliai Latvijoje 2013 m. sumažėjo iki 21,2%, palyginus su 2008 m. 26,4%. Didžiausia skurdo rizikos grupė pagal šeimos ūkį yra vieniši tėvai bent su vienu išlaikomu vaiku (41,1%), o mažiausia skurdo rizikos grupė yra dviejų tėvų ir vieno vaiko šeimos.

  Inese Vaivare, organizacijos Latvian Platform for Development Cooperation (LAPAS) direktorė, pristatė pavyzdį, kaip valdžia gali bendradarbiauti su nevyriausybine organizacija ir įtvirtinti darnaus vystymosi tikslus į nacionalinę struktūrą 4 etapais (integravimas, šokas, nesėkmė ir “mums pavyko”). Darnaus vystymosi tikslų įgyvendinimo Latvijoje rezultatai yra paskelbti ataskaitoje Sustainable development of Latvia.

  Martins Valters projektas Age is not an Obstacle (Metai ne kliūtis) paaiškino, kas yra absoliutus ir santykinis skurdas bei pateikė būdų, kaip valdžia galėtų spręsti šią problemą.

  Kūrybinių dirbtuvių dalis buvo ir Free Riga turas, tai projektas siekiantis atnaujinti apleistus pastatus Rygoje, vadovaujamas Jazeps Bikse.

  Dominykas Karpovič pasakojo apie krepšinio klubą Palangos kuršiai ir bendruomenės stiprinimą pasitelkiant sportą.

  Jugnė JonušaitėHealthstate kalbėjo apie sveiką mitybą ir įrodė posakio “esi ką valgai” svarbą.

  Justas Kučinskas ir Severas ŠvedasMovement Vilnius priminė žaidimo ir judėjimo būtinumą šiuolaikiniame gyvenime.

  Artiomas ŠabajevasTeenshapers supažindino su holistiniu metodu sprendžiant nutukimo problemą.

  Anton NikitinVilniaus susisiekimo paslaugų atkleidė ryšį tarp miesto infrastruktūros ir miestiečių sveikatos.

  Kristina MedžiausytėLietuvos Respublika sveikatos apsaugos ministerijos pabrėžė psichinės sveikatos svarbą bendrai žmogaus sveikatai ir savijautai.

  Dirbtuvių metu įvyko ir internetiniai seminarai apie geriausias iniciatyvas DVT1 ir DVT3 srityse:
  • DVT1: https://www.youtube.com/watch?v=uAmHEcPLAbg
  • DVT3: https://www.youtube.com/watch?v=rDJZnsJC6WI&t=1s

  Kitas partnerių susitikimas vyks Bratislavoje (Slovakija), 2019 m. birželio 3-7 dienomis. Jei turite klausimų dėl konsorciumo, galite kreiptis elektroniniu paštu info@idop.hr. Daugiau informacijos apie projektą galima rasti svetainėje www.socisdg.com arba Facebook ir Twitter paskyrose.

Kasdienybė