Naujienos

 • 06 Dec Bibliotekininko profesinis identitetas

  Mes praleidžiame daug laiko atskleisdami tikruosius vietų ir organizacijų identitetus. Todėl kvietimas skaityti pranešimą apie bibliotekininko profesijos identitetą “Biržiškos skaitymuose” buvo sutiktas ir išpildytas su džiaugsmu.
  Ši bendruomenė jungia.

  Pranešimą galima rasti čia.

 • 29 Nov Pasitikėjimu grįstas urbanistinis planavimas

  XV Lietuvos urbanistiniame forume mūsų partneris Eugenijus pristatė būdą, kaip integruoti pasitikėjimo principus į urbanistinį planavimą. Ši žinutė buvo tiltas skirtingoms perspektyvoms susitikti ir pradėti dialogą.

  Pranešimas čia.

 • 09 Nov UNESCO suteikė Vilniui literatūros miesto statusą. Mes prie to prisidėjome.

  "Nuo senų laikų garsėjusi kaip atvira visoms tautoms, kalboms ir kūrybingiems žmonėms, Lietuvos sostinė šiandien Europai ir visam pasauliui turi dar vieną žinią – Vilnius pripažintas kultūrą, rašytojus ir skaitytojus mylinčiu miestu." Džiaugiamės šia žinia ir didžiuojamės, jog mūsų bendras darbas materializuojasi į tokius rezultatus.

  Daugiau apie tai.

 • 29 Oct Sukūrėme socialinės atsakomybės mokymosi ciklą startuolių kultūrai auginti

  Šiandien, akistatoje su globalinio atšilimo padariniais, ypatingai svarbu, kad žmonijos veikla būtų vykdoma sąmoningai ir pamatuotai. Todėl ir verslo kompanijos turi savo resursus nukreipti ne vien į savo gaminamos produkcijos kokybę, paslaugų tobulinimą ar verslo partnerių poreikių atliepimą, tačiau ir skirti laiko nuodugniai analizei ir supratimui, kokį poveikį jų veikla sukelia aplinkai ir plačiajai visuomenei.
  Siekdami auginti sąmoningus verslus sukūrėme startuoliams (t.y. didelį augimo potencialą turintiems inovatyviems verslams) skirtą korporatyvinės socialinės atsakomybės mokymų kursą. Mokymų medžiaga parinkta taip, kad teorinės žinios būtų lengvai suprantamos bei praktiškai pritaikomos, o jų nauda būtų juntama iškart.

  Projektas kofinansuojamas Erasmus+ Švietimo mainų paramos fondo.

  Daugiau informacijos čia.

 • 18 Oct Giliname jaunimo darbuotojų žinias apie miesto daržininkystę

  Mes iš esmės tyrinėjame ir formuojame miesto daržininkystės koncepciją tiek Lietuvoje, tiek už jos ribų. Šis žinojimas suteikė galimybę mokyti jaunimo darbuotojus apie miesto daržininkystę Vokietijoje.

 • 14 Oct Edukuojame apie bendradarbiavimu-grįstas sistemas kultūros pavelde

  Šią savaitę mūsų komanda buvo atsakinga sukurti ir įgyvendinti kūrybines dirbtuves EUregionsweek apie tai, kaip adaptyvūs pernaudojami procesai suformuoja erdvę bendradarbiavimui, įtraukimui ir “iš apačios kylančiai” regeneracijai post-pandeminiame kultūros paveldo domene.

  Daugiau apie renginį čia.

 • 04 Oct Pasakosime apie pasitikėjimo kūrimo svarbą Lietuvos marketingo lyderiams

  Šį ketvirtadienį Dominykas pristatys kontekstą, kuriame dabar veikia verslo lyderiai: atsakomybė puoselėti pasitikėjimu-grįstą kultūrą.

  Apie renginį.

 • 06 Sep Vieta, kuri pasikvietė

  Mūsų komanda nusprendė rūpintis viena infrastruktūra daugiau nei keli tyrimai-projektai. Mes skiriame dalį savo resursų konkrečiai vietai, kuri pasikvietė ir atsisakyti nebuvo noro.
  Vietą rasti galima čia.

 • 23 Aug Pagrindinė meta-istorija - pasitikėjimas

  Tyrinėdami įvairius kontekstus, mes pradedame atpažinti jungiančias istorijas. Meta-istorijas, kurios formuoja mūsų kasdienes istorijas. Šiuo momentu visiems itin svarbu susikoncentruoti į pasitikėjimo kūrimą, nes nuo šios vertingiausios valiutos priklauso žmonių pasauliai. Kurie šiandien per greitai atsiskirinėja.

  Interviu apie tai, kokia pasitikėjimo svarba miesto vystyme, galite skaityti čia (15min).

 • 30 Jun Puoselėjame žmogišką Vilniaus senamiesčio veidą: 2 kv. m. veiksmo

  Mūsų komanda dirba ties strateginiais ir taktiniais sprendimais miestui atskleisti savo žmogiškąjį veidą. Šį kartą mes išlaisviname parkavimo vietas bendruomenišku veiksmu.

  Jei norite dalyvauti šioje iniciatyvoje, spauskite čia.

 • 10 Jun Padedame vystyti dalyvaujamąjį biudžetą Vilniuje

  Dalyvaujamasis biudžetas - vienas efektyviausių būdų įtraukti gyventojus į miestų planavimą ir savo gyvenamosios aplinkos gerinimą. Tai galimybė miestą vystyti atsižvelgiant į realius gyventojų poreikius ir didinti gyventojų ir miesto valdžios institucijų tarpusavio pasitikėjimą. Todėl mes džiaugiamės galėdami Vilniaus miesto savivaldybei padėti vystyti dalyvaujamojo biudžeto pilotinį projektą.

 • 28 May Atsakomybė už vietovę, kurioje gyveni

  Mūsų partneriui Žemartui buvo suteikta atsakomybė moderuoti svarbią diskusiją apie vietiškumą: „Kaip Dzūkijos sūrininkai keičia pasaulį: atsakomybė už vietovę, kurioje gyveni”. Diskusijos tikslas buvo pirmiausiai praturtinti supratimą, kaip žmonių veikla gali teigiamai veikti teritoriją ir kitus žmones. Svarbu suprasti, kad poveikis, kurį kuriame, rezultatai, kuriuos pasiekiame, yra pasirinkimai kylantys iš mūsų vertybių. Kaip tai puikiai pasakė Norvegų filosofas Arne Naess: „Ar išsaugoti kalnų viršūnes ar upių pakraščius kaip natūralias laukinių gyvūnų buveinių teritorijas, ar leisti šias teritorijas naudoti pramoninei ar rekreacinei veiklai, yra etinis klausimas.”

  Diskusijos įrašas čia.

 • 03 May Socialinės inovacijos pavyzdys

  Pasitikėjimu-grįstą-valdymą kurianti inovacija, kurią vysto mūsų partneris Dominykas, buvo pasirinkta pavyzdžiu ir įtraukta į Kauno technologijos universiteto naujausią vadovėlį. Momentas vertas paminėti.

  Vadovėlį galite rasti čia.

 • 28 Apr Vietokūra Lietuvoje

  Eugenijaus tyrimai ir žinios vietokūros kontekste jau kuris laikas aktyviai naudojamos visoje Lietuvoje. Noras atliepti tai, ką kalba konkreti vieta, ir į šį procesą aktyviai įtraukti vietos gyvybę formuojančius žmones - tapo neatsiejama mūsų partnerio darbo dalimi.
  Šioje LRT apžvalgoje Eugenijus trumpai aptaria vietokūros principus ir jų taikymo naudą.

 • 06 Apr Pasitikėjimą kurianti inovacija

  Mūsų partneris Dominykas jau kurį laiką padeda vystyti pasitikėjimą organizacijose kuriančią inovaciją. Mo muziejus - vienas svarbiausių muziejų Baltijos šalyse - nusprendė įgalinti savanorius būtent šios platformos pagalba.

  Daugiau apie iniciatyvą.
  Daugiau apie platformą.

 • 29 Mar "Sūrininkų namų" poveikis

  Kartu su tarptautine komanda geriname organizacijų problemų sprendimo modelius, įtraukdami į juos žmogiškųjų mokslų perspektyvą.
  Holistiškesnis situacijos supratimas kuria teigiamą poveikį ir kokybiškesnius sprendimus.

  Būtent apie tai kalba mūsų projekto partneriai Lietuvoje - "Sūrininkų namai".
  Video čia.

 • 26 Feb Žvilgsnis į geresnę mokyklą

  Mūsų komanda kūrė planą naujam mokyklos projektui Vilniuje. Padėjome architektams kokybiškiau suprasti mokymosi fenomeną ir taip praplėsti urbanistinį žvilgsnį ilgalaikiam poveikiui sukurti.

 • 01 Feb Pokalbis apie filosofijos įdarbinimą visuomenės labui

  Turėjome džiaugsmo pasikalbėti apie mūsų būdą humanitarinį išsilavinimą įdarbinti visuomenės labui. Visą įdomų dialogą su LRT "Kultūros savaitė" vedėja Juta Liutkevičiūte galite rasti čia.

 • 11 Jan Ieškome veiklaus mąstytojo ir projektų rašytojų

  Geros naujienos!
  Žmogiškųjų mokslų poreikis auga, todėl mes plečiamės ir norime pas save matyti vis daugiau šios srities profesionalų.

  Šiuo metu ieškome.

 • 25 Jan Socialinė atsakomybė ir skaidrumas startuolių kultūra

  Mūsų komanda pradeda tirti socialinės atsakomybės ir skaidrumo kontekstus santykyje su startuolių kultūra. Rasti teisingą modelį ir pateikti jį mokymosi programos formate yra itin svarbus žingsnis puoselėjant tvarią inovatyvaus verslo bendruomenės veiklą.
  "Socialinės atsakomybės modelio startuoliams kūrimas ir taikymas kaip viešinimo, augimo ir sklaidos įrankis" projetas yra tęstinė mūsų DVT tyrimų dalis.

  Projektas 2020-1-CY01-KA202-066006

 • 04 Jan Metodikos sukūrimas scenos meno srities ekonominės vertės tyrimui

  Scenos menai teikia tiesioginę ir netiesioginę ekonominę naudą šaliai ir jos gyventojams. Šis poveikis yra sudėtingai išmatuojamas, tačiau būtinas suprasti norint efektyviai naudoti resursus ir pamatyti sektoriaus kuriamą vertę. Mūsų komanda buvo pasirinkta sukurti metodiką poveikiui matuoti ir atlikti pirmąjį tyrimą, kuris apims nevyriausybinius scenos meno srities subjektus.

  Ahmad Odeh nuotrauka.

 • 14 Dec Meno rezidencijų poveikio tyrimas

  Tyrimo tikslas buvo įvertinti Lietuvos Respublikos meno rezidencijų poveikį kūrėjui, aplinkai ir kitiems veiksniams bei pateikti rekomendacijas sėkmingam Lietuvos meno rezidencijų veiklos įgyvendinimui ir Kultūros rėmimo fondo lėšomis finansuojamai programai.

  Santrauka (lietuviškai) čia.
  Santrauka (angliškai) čia.

  Pilna ataskaita (lietuviškai) čia.

 • 09 Dec Apie „Šventę dirbti“

  Šis pokalbis su Urte Karalaite apie buvimą „tarp“ – kultūros ir verslo, bendruomenių ir valstybės institucijų, nerimo ir saugumo jausmo, pokyčio ir stagnacijos, pasitenkinimo ir visko sugriovimo. Apie buvimo „tarp“ nepatogumą, prasmę, vertę ir judėjimo bei klausimo „kodėl?“ privalomybę. Arba tiesiog apie užrašą ant mūsų ofiso sienos - „Šventė dirbti“, - kuris kiekvieną dieną leidžia mums pilnavertiškai balansuoti gyvenimo priešingybėse.

  Per Spotify.
  Per Apple Podcasts.

 • 07 Dec Meno rezidencijų poveikio tyrimo pristatymas

  Meno rezidencijos yra neatsiejama menininkų profesionaliosios veiklos dalis, todėl Lietuvos kultūros taryba inicijavo „Meno rezidencijų poveikio vertinimo“ tyrimą, kurį įgyvendino „Xwhy / Supratimo agentūra“. Šiuo tyrimu siekta įvertinti Lietuvoje vykstančių meno rezidencijų poveikį kūrėjams, jų sėkmingai karjerai, kompetencijoms, profesionalumui ir įsitinklinimui bei pateikti rekomendacijas Lietuvos meno rezidencijų įgyvendinimui ir Kultūros rėmimo fondo lėšomis finansuojamai programai „Menininkų ir kultūros kūrėjų rezidencijos Lietuvoje“.

  Susitikimo laikas: Gruodžio 10 d. 15.00 val.

  Youtube kanale.
  Facebook kanale.

 • 24 Nov Dialogas apie kūrybišką vietokūrą

  Mūsų partneris Eugenijus dalinasi patirtimi apie kūrybiškos vietokūros taikymą laidoje "Miestas ir". Smagus ir turiningas pokalbis, kurį verta paklausyti visiems.

  Pokalbį rasite čia.

 • 13 Nov Kultūros inovacijų forumas 2020

  Kultūros inovacijų forume kalbėjome apie kultūros vaidmenį pandemijos kontekste. Diskutavome kaip atliepti vyraujantį nerimą dėl tikrovės.

  Plačiau čia.

 • 02 Nov Kultūros vaidmuo COVID-19 kontekste

  Dalinsimės įžvalgomis apie kultūros vaidmenį COVID-19 kontekste Kultūros inovacijų forume "Paveikim kultūrą 2020." Situacijos supratimas, kylantis stebint ir analizuojant realius žmonių gyvenimus, suteikia aiškesnį matymą į ką reikia koncentruotis. Tokiose tektoninio pokyčio situacijose kultūros vaidmuo yra itin svarbus.

 • 19 Oct Kelionė į miesto daržininkystę

  Mūsų komanda jau daugiau nei metus dirba ties miesto daržininkystės fenomeno struktūra. Įgytą žinojimą taikome padedant kokybiškiau "įvesti" šią koncepciją į miestų kasdienybę. Čia galite susipažinti su Vilniui skirtu vadovu.

 • 05 Oct Kūrybiškas bendra-rašymas

  Kūrybiškos vietokūros metodas dažniausiai yra taikomas aktyvuojant infrastruktūrą. Ši praktika aktyviai kviečia žmones kurti kartu, todėl mes ją šį kartą pritaikėme suprasti ką kalba vieta ir tai užrašyti. Copywriting'as kilo iš vietos vardu Palanga.

 • 04 Sep Tyrimas apie inovaciją televizijoje

  Kartais būna situacijų, kai klientas prašo rezultatų itin greitai. Mes tai vadiname blitz tyrimu. Šį kartą Go3 reikėjo suprasti produkto pozicionavimo galimybes "vakar". Mūsų komanda tai atliko laiku, kokybiškai įprasmindama surinktus duomenis. Tikimės, jog atskleistos įžvalgos pozityviai paveiks žmonių kasdienybę Baltijos regione.

 • 24 Aug Meno rezidencijų poveikio tyrimas

  Mūsų tyrėjų komanda buvo pasamdyta Kultūros Tarybos nustatyti meno rezidencijų poveikį aplinkai ir kūrėjui. Kadangi vien kiekybinių duomenų esmei apibrėžti nepakanka, kokybinė informacija turi būti renkama. Dėl šios priežasties mes įtraukiame suinteresuotąsias šalis pasidalinti savo patirtimis ir įžvalgomis įvairių "Art of Hosting" dirbtuvių metu.

 • 05 Aug Kultūros poveikio matavimas: kokybės indeksas

  Ekonominio pobūdžio kultūros sektoriaus rodikliai gali parodyti sektoriaus dydį ir šalies kūrybinės ekonomikos struktūrą, tačiau jie neatskleidžia realaus poveikio ir jo intensyvumo. Kultūros sektoriaus poveikis apibrėžiamas ne tik rinkos procesais, bet ir sociokultūrine verte, kurios matavimui yra tinkamesni kokybiniai rodikliai. Mūsų komanda dirba ties teoriniu modeliu tiksliau įvertinančiu kultūros poveikį - kuriame indeksą, kuris jau greitai bus taikomas strateginiu lygmeniu nacionaliniu mastu.

 • 14 Jul Socialiniai ir humanitariniai mokslai kalbasi su DVT

  Manome, kad jums gali būti įdomų skirti kelias savo minutes susipažinti su mūsų SHOUT projektu. Mes kviečiame visus, kas domisi Darnaus Vystymosi Tikslais ir turi humanitarinių ar socialinių mokslų išsilavinimą susisiekti su mumis ir mes mielai papasakosime apie galimybes kooperuotis ir siekti tvarių inovacijų. Jūs galite būti studentai, dėstytojai ar verslo ir nevyriausybinio sektoriaus atstovai. Parašykite.
  Video čia.

 • 01 Jul Dirbti atostogaujant

  Kiekvienais metais vasarą mūsų komanda keliauja į įvairias poilsio vietas dirbti atostogaujant. Harmonizuoti atostogų kasdienybę su darbinėmis užduotimis - kryptis nuo šiandien. Patirtis rodo, jog tai produktyvu, įdomu ir inspiruoja.

 • 22 Jun Kultūros apibrėžimas nacionaliniu lygmeniu

  Lietuvos Respublikos Bendrasis Planas yra vienas svarbiausių dokumentų valstybės vystyme. Mūsų komanda dirbo ties kultūros sektoriaus apibrėžimu - duomenų įprasminimu ir tendencijų interpretavimu.
  Trumpą projekto aprašymą galima rasti čia.

 • 10 Jun Klaipėdos regiono darnus vystymas

  Klaipėdos regionas jau kurį laiką yra regioninio vystymosi pavyzdys Lietuvoje. Nepaisant to, sprendimas atskleisti savo identitetą per išpažįstamas vertybes regione yra kito lygmens sąmoningas augimas.
  Mūsų komandai buvo garbė vesti šį fundamentalų procesą.

  Studijos pristatymas.
  Parengta studija.

 • 05 Jun Permąstant P. Cvirkos skvero aktyvavimą

  Vilnius grįžta prie P. Cvirkos skvero aktyvavimo permąstymo. Sudėtinga situaciją reikalauja ramaus ir holistiškai mąstančio žvilgsnio. Mūsų, kartu su PUPA, anksčiau atliktas tyrimas identifikavo, jog taikant J. Galtung konfliktų transformavimo modelį ir suprantant, kad miesto infrastruktūra susideda iš dviejų polių: praktinių funkcijų išpildymo ir sociokultūrinės aplinkos įprasminimo, veda tvaraus rezultato link.

 • 01 Jun Tendencijos tampa pokyčiais

  Praeitų metų pabaiga indikavo tam tikrus elementus darančius įtaką ateinantiems metams. Mūsų komanda juos analizavo ir interpretavo 2020 metų aiškesniam supratimui - kreipti organizacijas geresnės ateities link. Tuomet įvyko pandemija. Tendencijos tapo nebe aktualios dėl savo vidinės struktūros - fundamentalus pagrindas, apsprendžiantis tendencijų veikimą, pakito. Todėl dabar mūsų komanda neria gilyn suprasti tuos pokyčius lemsiančius elgesį ilguoju laikotarpiu.

 • 24 Apr Socialiniai ir humanitariniai mokslai permąsto krizės fenomeną

  Kai COVID-19 mus verčia pergalvoti mūsų kasdienius įpročius, mes toliau dirbame SHOUT ir mėginame atsakyti į klausimą, kaip socialinių ir humanitarinių mokslai gali mums padėti išgyventi krizę kaip COVID-19. Akivaizdu, kad karantinas sukuria didelę įtampą žmonių psichologinei sveikatai. Kaip mes turime išlaikyti savo socialinius ryšius tamprius ir visaverčius, taip pat kaip mes galime padėti žmonėms atstatyti savo psichologinę sveikatą praėjus krizei.
  Nuotrauka: Kaimynystės kirpykloje susidariusi eilė pirmą dieną po karantino švelninimo

 • 04 May Pasitikėjimu grįstas valdymas

  Beveik prieš metus mūsų komanda nusprendė tyrinėti pasitikėjimo pasireiškimą ir principus organizacinėje kultūroje. Tyrimas yra besitęsiantis procesas, tačiau tam tikri elementai jau ryškėja. Kadangi tema yra itin aktuali viruso apspręstoje aplinkoje, mūsų partneriai paprašė pasidalinti įžvalgomis šįkart su visais Lietuvos bibliotekų vadovais.
  Ruošiame pranešimą ir laukiame karantino pabaigos.

 • 06 Apr LRBP sprendiniai

  Mūsų komanda intensyviai dirbo ties Lietuvos Respublikos Bendrojo Plano (LRBP) kultūros dalimi. Jos analize ir tolimesniu vystymu nacionaliniu mastu. Rezultatai buvo pripažinti LR Prezidentūros išskiriant, jog šis dokumentas bus pagrindinis kreipiant Lietuvą gerovės valstybės link. Norint paspartinti procesą, mes kartu su nauja komanda pradedame kurti LRBP sprendinius taikymui.

  Daugiau apie LRBP čia.

 • 30 Mar Darnus judumas išlieka prioritetu

  Vertiname COVID-19 situacijos rimtumą, tačiau suprantame ir tai, jog ji laikina. Tad skatiname iniciatyvas, kurios padės sukurti geresnę miesto gyvenamąją aplinką. Ištuštėjus gatvėms ir turint kiek daugiau laisvo laiko, kviečiame atsakyti į keletą klausimų, taip padedant kurti geresnį miestą visiems.

  Pradėti procesą čia.

 • 13 Mar COVID-19 įpareigoja galvoti apie darbą kitaip

  Šiuo metu dėl susiklosčiusios situacijos dauguma organizacijų pradeda darbuotis nuotoliniu būdu. Suprantame, kad tai yra naujas ir nežinomas darbo pobūdis daugumai įmonių.
  Todėl mūsų komanda pateikia kelias antropologines įžvalgas, kaip sėkmingiau ir kokybiškiau įveikti šį darbo pobūdžio pasikeitimą.
  Laikas grįžti prie susitelkimo darant veiksmus, kurie gerina. Tai daryti kartu. Ir tai mus padarys stipresniais.

  Įžvalgos čia.

  Piešinys: Charlie Mackesy

 • 02 Mar Humanizuoti sostinės senamiestį

  Kiekvienas sprendimas turi savo išeities tašką ir jo kontekstą. Mūsų komandos darbas ties darniu judumu miestuose identifikavo automobilio-perspektyvą kaip tokį išeities tašką. Tai lemia visus sprendimus ir poveikio matavimo vertes procese.
  Dėl šios priežasties, dirbdami ties Vilniaus senamiesčio humanizavimo projektu, nusprendėme atskleisti šį elementą keliais elementariais veiksmas: įtraukti bendruomenę, kur vykdysime eksperimentus vietoje piloto, viešai aktualizuoti probleminio taško kuriamą situaciją.

 • 03 Feb Atskleisti regiono identitetą

  Integralus strategijos vystymas kviečia sprendimų priėmėjus įvertinti turimus resursus, identifikuoti aktualias tendencijas ir suprasti žmogiškąjį kontekstą, kuriame veikiama. Toks supratimas kuria tvarią kryptį judėti į priekį. Tačiau tikslai yra vertingi tik tuomet, kai kyla iš autentiško pagrindo, būtent todėl regiono strategijos kūrimą mes pradėjome nuo bendrų vertybių atskleidimo dirbtuvių.
  Subūrėme aukščiausio lygio regiono politinę komandą, kurie kartu identifikavo vertybes, siejo jas su darnaus vystymosi tikslais, ir siekė susitarti dėl jų įgyvendinimo regione.

  Daugiau informacijos Asociacija "Klaipėdos regionas" tinklapyje.

 • 20 Jan Jungti bendruomenę reiškia tapti pažeidžiamu

  Bendruomenė šiandien tapo itin linksniuojamu žodžiu nekilnojamo turto projektuose, masinėse marketingo kampanijose, produktų inovacijų cikluose. Iš efemeriško raidžių junginio jis tapo plakato antraštės vertu elementu. Tačiau dažniausiai bendruomeniškumas tik ir lieka teksto ant popieriaus lapo teritorijoje. Galima būtų vardinti įvairias kultūrines priežastis tokiai situacijai formuotis, tačiau mūsų patirtis praeitais metais nurodė į vieną.
  2019 metais turėjome garbės dirbti su Vilniaus miesto savivaldybe jungiant bendruomenes su vystomais infrastruktūriniais objektais mieste. Natūralu, kad toks veiksmas yra būtinas. Bendruomenė yra pagrindiniai erdvės naudotojai ir išsamiausias informacijos šaltinis ją kuriant. Tokių susitikimų mūsų komanda sukūrė daug. Ši patirtis parodė, kad tikram dialogui gimti reikia vystytojams nebijoti parodyti savo pažeidžiamumą ar nežinojimą. Ir tai yra ne frazė, o aiškią struktūrą turinti strategijos ašis. Tik tokiu būdu formuojasi tvarumas miestuose.

 • 25 Nov Kultūra regionų augimui

  Įvairios organizacijos sprendimus, susijusius su toliau esančiais žmonėmis, priima arogantiškai. Lengva pradėti manyti, kad tai, kas matoma iš stiklinio dangoraižio ir yra tai, kas vyksta konkrečioje vietoje. Dažnai pradedame kalbėti tikslinėms auditorijoms, nežinant jiems suprantamos kalbos Mūsų persketyva yra kitokia. Mes einame į konkrečią vietą, ir būname tol, kol vieta pradeda mums kalbėti.
  Šį kartą mūsų komanda vykdė kūrybines dirbtuves Šilų miestelyje su tikslu skatinti regionų vystymasi Lietuvoje. Tai pirmieji žingsniai plačiau kalbanat apie Lietuvos Respublikos Bendrojo Plano 2030 praktinį įgyvendinimą Mūsų tikslas buvo atrasti ir papasakoti prasmingas istorijas, įgalinančius tolimesnius žingsnius.

  Interviu apie renginį.

 • 18 Nov Xwhy dalyvauja atrenkant inovatyvius urbanistinius projektus

  Kūryba dažnai tam tikra reiškia ir destrukciją. Kiekvienas kūrybinis žingsnis reikalauja vienokios ar kitokios aukos (medžio, laiko ir pan.). Todėl yra būtina atsakingai ir įdėmiai rinktis ką, kada ir kaip kurti. Kitu atveju, prarandama daugiau nei atrandama.
  Actors of Urban Change programa dirba būtent šia kryptimi: “Spręsti šiandienos kompleksines urbanistines problemas efektyviai, mums reikia naujo būdo veikti: bendradarbiauti tarp sektorių ir sienų; jungti vietines kultūras ir vietinių balsus į ateities bendruomenes formuojantį procesą - bendrą ir ilgalaikį.”
  Mes didžiuojamės galėdami padėti Actors of Urban Change renkantis tinkamiausius projektus ateities augimui ir finansavimui. Būtent Berlyne Xwhy partneris Žemartas Budrys kartu su pasaulyje pripažintais urbanizmo profesionalais Charles Landry, Clothilde Sauvages, Matthias Einhoff, Marta Klepo and Agnieszka Surwillo-Hahn dirbo ilgai tam, kad priimtų teisingus sprendimus ir pasirinktų kokybiškiausius projektus įgyvendinimui.

 • 15 Nov Humanitarinių mokslų įtaka kokybiškam švietimui ir tvarioms inovacijoms

  Xwhy džiaugiasi pradėję vykdyti itin įdomų projektą „Humanitarinių ir socialinių mokslų vaidmuo tarpsektoriniame geresnio švietimo ir tvarių inovacijų vystyme SHOUT“ (projekto numeris 612364-EPP-1-2019- 1-LT-EPPKA2-KA) kartu su 12 partnerių iš visos Europos. Per ateinančius trejus metus, mes išvystysime edukacines programas socialinių ir humanitarinių mokslų absolventams, priimsime studentus į misijomis-pagrįstas stažuotes ir kartu su akademiniu ir nevyriausybiniu sektoriumi sieksime inovatyvių sprendimų, kurie padės siekti Darnaus Vystymosi tikslų.

 • 04 Nov Pasitikėjimas viešajame valdyme

  Skaitmeninių įrankių gausa ir virtualių pasaulių įsigalėjimas žmogui didina galimybių lauką ir tuo pačiu kuria vis kompleksiškesnę kasdienybę. Visa tai, kas buvo suprantama, tapo nauja. Šis jausmas griauna pasitikėjimo struktūrą ir verčia ją formuotis nuo pradžių. Dirbdami su įvairiais klientais, šį fenomeną pastebime visur - nuo finansinių paslaugų rinkos iki viešojo sektoriaus realijų.
  Praktinis tokios situacijos įvardinimas sprendimu yra Švedijos valstybės įkurta Pasitikėjimo agentūra. Šis žingsnis yra problemos aktualumo įrodymas bei šiaurės valstybių požiūris į pasitikėjimo kultūrą - savo tikrąjį auksą. Mūsų komanda buvo pakviesta moderuoti renginį apie pasitikėjimu grįstą viešąjį valdymą, kur turėjome galimybę pasidalinti ir savo patirtimis apie pasitikėjimo kūrimo principus: artimumą, pažeidžiamumą, atvirumą, pastovumą.

  Nuotrauka: Annie Spratt

 • 16 Sep Praktika su "Bring Together Lithuania"

  Praktika yra įdomus fenomenas, savo identiteto formavimu siekiantis ir pameistrystės laikus. Jos suteikimo ir atlikimo tema galėtų būti atskiras tyrimas. Startuolių kultivuojama nemokamos praktikos idėja arba save aukštinančių organizacijų perspektyva, jog jiems praktikantai turi būti dėkingi už galimybę, - iškreipia itin įdomų ir naudingą šios srities paveikslą. Tačiau yra ir tokių organizacijų kaip “Bring Together Lithuania”, kuri lengvais, bet giliais potepiais taiso padarytą žalą.
  Turėjome galimybę ir mes prisidėti. Ūla (iš Čikagos) prisijungė prie mūsų padėti Vilniui kokybiškiau įsisąmoninti miesto daržininkystės (ang. urban gardening) koncepciją ir strategiškai brėžti taikymo modelį. Sakė ši praktika paskatino ją tikslingai dėliotis planą grįžti į Lietuvą.

  Daugiau informacijos apie programą čia.

  Nuotrauka: Caroline Attwood

 • 12 Sep Naujoji miestų daržininkystė

  Mes kuriame miesto daržininkystės strategiją Vilniui! Miesto daržininkystė apima socialines, kultūrines, ekonomines ir ekologines praktikas. Kiekviena vieta gali rasti savo požiūrį, kaip turėtų būti vystoma miesto daržininkystė priklausomai nuo esamo konteksto. Labai svarbu, kad kiekvienas miestas turėtų veikiantį modelį, kaip stiprinti vietines bendruomenes ir jų daržininkystės praktikas, nes daržininkystė ne tik suteikia galimybes turėti šviežią ir kokybišką maistą, bet ir steigia žmonių ir gamtos bendravimą mieste. Mes sprendžiame klausimą, kokia yra miesto daržininkystė žmonių įsivaizdavime šiandien Vilniuje.

  Nuotrauka: Markus Spiske

 • 27 May Įžvalga iš “The Future of Everything” konferencijos Niujorke

  Norėdami gauti daugiau turinio apie rinką lemsiančias tendencijas, nukeliavome į vieną geriausių pasaulyje renginių apie ateitį - Wall Street Journal organizuotą “The Future of Everything” konferenciją Niujorke. Dalyvių sąrašą sudarė tokie ekspertai kaip ESPN prezidentas, Warby Parker vadovas, Vašingtono Wizards savininkas, Reddit įkūrėjas ir t. t.

  Esminė įžvalga iš konferencijos: inovacija (kaip organizacijos tikslas pats savaime) devalvuoja, o kultūra (kaip naudos kūrimo principas) tampa labiausiai linksniuojamu žodžiu nuo The Daily Show kūrybinės komandos iki Slack kompanijos vadovo.

  Plačiau apie konferenciją čia.

 • 29 Apr Bibliotekos yra kultūros lopšys

  Bibliotekos yra kultūros lopšys bendruomenėse. Todėl tai, kas ir kaip vyksta jose, daro didelę įtaką bendram regiono vystymuisi. Mes keliavome pasidalinti savo tyrimų ir darbo ties valstybine kultūros strategija patirtimis į tarptautinę bibliotekininkų konferenciją “Bibliotekų galimybės ir potencialas įgyvendinant darnaus vystymosi tikslus.”

  Konferencijos informacija.

 • 24 Apr Prasmė kuria pelną

  2017 m. balandžio mėn. nusprendėme pasidalinti savo įžvalgomis apie prasmės ir naudos santykį verslo kontekste paprastai. Dviems metams prabėgus, versle apie prasmę vis dar kalbama retai ir atsargiai, todėl kviečiame iš naujo atrasti šį tekstą.

  Straipsnis čia.

  Nuotrauka: Reuters

 • 16 Apr Besikeičiantis žmonių santykis su pinigais

  Pinigų skaitmenizacija ir technologijų įsigalėjimas transformavo žmonių kasdienybę. Esami standartiniai sprendimai iš esmės tik daro procesą greitesniu. Tokia logika netenkina tikrųjų žmonių poreikių, susijusių su greitais ir lėtais pinigais.

  "Red associates" video tiksliai nusako šią situaciją.

  Šaltinis: Vimeo

 • 07 Apr Kaip atsiranda tikra inovacija

  Prieš tris metus šiandien buvo išspausdintas mūsų straipsnis apie tai, kaip atsiranda tikra inovacija. Jo turinys yra visa dar aktualus ir dabar, nes inovacijos gimimo esmė lyg ir nepasikeitė.

  Straipsnis čia.

  Nuotrauka: Wikipedia

 • 02 Apr Statistinis reikšmingumas keliauja į pensiją

  Statistinis reikšmingumas mokslinėje bendruomenėje yra vienas pagrindinių būdų įvertinti situaciją. Nuspręsti ar tai svarbu, ar ne. Deja, tamsioji šio proceso pusė ilgai buvo ignoruojama. Toks kategorizavimas, kuris svarbius ir realius faktus prilygina neegzistiuojantiems dalykams, yra klaida.
  Jau ir prestižinis mokslo žurnalas kvestionuoja statistinio reikšmingumo poreikį iš esmės.
  Straipsnis (anglų kalba) čia.

  Iliustracija: David Parkins

 • 01 Apr Stasio Eidrigevičiaus menų centrui 3 mln. EUR

  Mūsų konsorciumo pateikta paraiška pritraukė 3 mln. EUR investicijų Stasio Eidrigevičiaus menų centro įkūrimui Panevėžyje.
  Infrastruktūros įveiklinimas dažnai prasideda nuo efektyvaus lėšų pritraukimo. Standartiniems projektams yra tinkami šabloniniai rašymo būdai. Tačiau kai norima kokybiškiau atskleisti vietos ir idėjos identitetą per infrastruktūros kūrimą, reikia kitokio požiūrio tiek į bendravimą su kūrėjais, tiek į pačią rašymo struktūrą.

  Plačiau čia.

  Nuotrauka: Penevėžio miesto savivaldybės administracijos

 • 04 Mar Nauja tapatybė. Nauja pradžia. Kodėl ir kur link?

  Naujo pobūdžio tyrimų ir konsultacijų agentūrą įkūrėme tryse, būdami itin skirtingų pomėgių ir gebėjimų. Nors visų mūsų kelias prasidėjo filosofijos studijomis, po jų sekė skirtingi tarpdisciplininiai ieškojimai. Matydami kontekstualaus požiūrio stoką versle ir viešajame sektoriuje, nusprendėme rasti būdą, kaip taikyti humanitarinius mokslus, sprendžiant elgesio pokyčio, infrastruktūros įveiklinimo ir duomenų įprasminimo iššūkius. Taip gimė Xwhy supratimo agentūra .

  Rinkų nepastovumas, sparčiai besivystančios inovacijos, dirbtinis intelektas, globalizacija, didieji duomenys, robotizacija, virtualių bendruomenių ir tarpusavio pasitikėjimo klausimai reikalauja naujo, kontekstualaus mąstymo. Todėl mūsų agentūra siekia padėti perprasti aplinkinius pasaulius ir rasti geriausius kelius judėti pirmyn.

Kasdienybė