Naujienos

 • 04 Sep Tyrimas apie inovaciją televizijoje

  Kartais būna situacijų, kai klientas prašo rezultatų itin greitai. Mes tai vadiname blitz tyrimu. Šį kartą Go3 reikėjo suprasti produkto pozicionavimo galimybes "vakar". Mūsų komanda tai atliko laiku, kokybiškai įprasmindama surinktus duomenis. Tikimės, jog atskleistos įžvalgos pozityviai paveiks žmonių kasdienybę Baltijos regione.

 • 24 Aug Meno rezidencijų poveikio tyrimas

  Mūsų tyrėjų komanda buvo pasamdyta Kultūros Tarybos nustatyti meno rezidencijų poveikį aplinkai ir kūrėjui. Kadangi vien kiekybinių duomenų esmei apibrėžti nepakanka, kokybinė informacija turi būti renkama. Dėl šios priežasties mes įtraukiame suinteresuotąsias šalis pasidalinti savo patirtimis ir įžvalgomis įvairių "Art of Hosting" dirbtuvių metu.

 • 05 Aug Kultūros poveikio matavimas: kokybės indeksas

  Ekonominio pobūdžio kultūros sektoriaus rodikliai gali parodyti sektoriaus dydį ir šalies kūrybinės ekonomikos struktūrą, tačiau jie neatskleidžia realaus poveikio ir jo intensyvumo. Kultūros sektoriaus poveikis apibrėžiamas ne tik rinkos procesais, bet ir sociokultūrine verte, kurios matavimui yra tinkamesni kokybiniai rodikliai. Mūsų komanda dirba ties teoriniu modeliu tiksliau įvertinančiu kultūros poveikį - kuriame indeksą, kuris jau greitai bus taikomas strateginiu lygmeniu nacionaliniu mastu.

 • 14 Jul Socialiniai ir humanitariniai mokslai kalbasi su DVT

  Manome, kad jums gali būti įdomų skirti kelias savo minutes susipažinti su mūsų SHOUT projektu. Mes kviečiame visus, kas domisi Darnaus Vystymosi Tikslais ir turi humanitarinių ar socialinių mokslų išsilavinimą susisiekti su mumis ir mes mielai papasakosime apie galimybes kooperuotis ir siekti tvarių inovacijų. Jūs galite būti studentai, dėstytojai ar verslo ir nevyriausybinio sektoriaus atstovai. Parašykite.
  Video čia.

 • 01 Jul Dirbti atostogaujant

  Kiekvienais metais vasarą mūsų komanda keliauja į įvairias poilsio vietas dirbti atostogaujant. Harmonizuoti atostogų kasdienybę su darbinėmis užduotimis - kryptis nuo šiandien. Patirtis rodo, jog tai produktyvu, įdomu ir inspiruoja.

 • 22 Jun Kultūros apibrėžimas nacionaliniu lygmeniu

  Lietuvos Respublikos Bendrasis Planas yra vienas svarbiausių dokumentų valstybės vystyme. Mūsų komanda dirbo ties kultūros sektoriaus apibrėžimu - duomenų įprasminimu ir tendencijų interpretavimu.
  Trumpą projekto aprašymą galima rasti čia.

 • 10 Jun Klaipėdos regiono darnus vystymas

  Klaipėdos regionas jau kurį laiką yra regioninio vystymosi pavyzdys Lietuvoje. Nepaisant to, sprendimas atskleisti savo identitetą per išpažįstamas vertybes regione yra kito lygmens sąmoningas augimas.
  Mūsų komandai buvo garbė vesti šį fundamentalų procesą.

  Studijos pristatymas.
  Parengta studija.

 • 05 Jun Permąstant P. Cvirkos skvero aktyvavimą

  Vilnius grįžta prie P. Cvirkos skvero aktyvavimo permąstymo. Sudėtinga situaciją reikalauja ramaus ir holistiškai mąstančio žvilgsnio. Mūsų, kartu su PUPA, anksčiau atliktas tyrimas identifikavo, jog taikant J. Galtung konfliktų transformavimo modelį ir suprantant, kad miesto infrastruktūra susideda iš dviejų polių: praktinių funkcijų išpildymo ir sociokultūrinės aplinkos įprasminimo, veda tvaraus rezultato link.

 • 01 Jun Tendencijos tampa pokyčiais

  Praeitų metų pabaiga indikavo tam tikrus elementus darančius įtaką ateinantiems metams. Mūsų komanda juos analizavo ir interpretavo 2020 metų aiškesniam supratimui - kreipti organizacijas geresnės ateities link. Tuomet įvyko pandemija. Tendencijos tapo nebe aktualios dėl savo vidinės struktūros - fundamentalus pagrindas, apsprendžiantis tendencijų veikimą, pakito. Todėl dabar mūsų komanda neria gilyn suprasti tuos pokyčius lemsiančius elgesį ilguoju laikotarpiu.

 • 24 Apr Socialiniai ir humanitariniai mokslai permąsto krizės fenomeną

  Kai COVID-19 mus verčia pergalvoti mūsų kasdienius įpročius, mes toliau dirbame SHOUT ir mėginame atsakyti į klausimą, kaip socialinių ir humanitarinių mokslai gali mums padėti išgyventi krizę kaip COVID-19. Akivaizdu, kad karantinas sukuria didelę įtampą žmonių psichologinei sveikatai. Kaip mes turime išlaikyti savo socialinius ryšius tamprius ir visaverčius, taip pat kaip mes galime padėti žmonėms atstatyti savo psichologinę sveikatą praėjus krizei.
  Nuotrauka: Kaimynystės kirpykloje susidariusi eilė pirmą dieną po karantino švelninimo

 • 04 May Pasitikėjimu grįstas valdymas

  Beveik prieš metus mūsų komanda nusprendė tyrinėti pasitikėjimo pasireiškimą ir principus organizacinėje kultūroje. Tyrimas yra besitęsiantis procesas, tačiau tam tikri elementai jau ryškėja. Kadangi tema yra itin aktuali viruso apspręstoje aplinkoje, mūsų partneriai paprašė pasidalinti įžvalgomis šįkart su visais Lietuvos bibliotekų vadovais.
  Ruošiame pranešimą ir laukiame karantino pabaigos.

 • 06 Apr LRBP sprendiniai

  Mūsų komanda intensyviai dirbo ties Lietuvos Respublikos Bendrojo Plano (LRBP) kultūros dalimi. Jos analize ir tolimesniu vystymu nacionaliniu mastu. Rezultatai buvo pripažinti LR Prezidentūros išskiriant, jog šis dokumentas bus pagrindinis kreipiant Lietuvą gerovės valstybės link. Norint paspartinti procesą, mes kartu su nauja komanda pradedame kurti LRBP sprendinius taikymui.

  Daugiau apie LRBP čia.

 • 30 Mar Darnus judumas išlieka prioritetu

  Vertiname COVID-19 situacijos rimtumą, tačiau suprantame ir tai, jog ji laikina. Tad skatiname iniciatyvas, kurios padės sukurti geresnę miesto gyvenamąją aplinką. Ištuštėjus gatvėms ir turint kiek daugiau laisvo laiko, kviečiame atsakyti į keletą klausimų, taip padedant kurti geresnį miestą visiems.

  Pradėti procesą čia.

 • 13 Mar COVID-19 įpareigoja galvoti apie darbą kitaip

  Šiuo metu dėl susiklosčiusios situacijos dauguma organizacijų pradeda darbuotis nuotoliniu būdu. Suprantame, kad tai yra naujas ir nežinomas darbo pobūdis daugumai įmonių.
  Todėl mūsų komanda pateikia kelias antropologines įžvalgas, kaip sėkmingiau ir kokybiškiau įveikti šį darbo pobūdžio pasikeitimą.
  Laikas grįžti prie susitelkimo darant veiksmus, kurie gerina. Tai daryti kartu. Ir tai mus padarys stipresniais.

  Įžvalgos čia.

  Piešinys: Charlie Mackesy

 • 02 Mar Humanizuoti sostinės senamiestį

  Kiekvienas sprendimas turi savo išeities tašką ir jo kontekstą. Mūsų komandos darbas ties darniu judumu miestuose identifikavo automobilio-perspektyvą kaip tokį išeities tašką. Tai lemia visus sprendimus ir poveikio matavimo vertes procese.
  Dėl šios priežasties, dirbdami ties Vilniaus senamiesčio humanizavimo projektu, nusprendėme atskleisti šį elementą keliais elementariais veiksmas: įtraukti bendruomenę, kur vykdysime eksperimentus vietoje piloto, viešai aktualizuoti probleminio taško kuriamą situaciją.

 • 03 Feb Atskleisti regiono identitetą

  Integralus strategijos vystymas kviečia sprendimų priėmėjus įvertinti turimus resursus, identifikuoti aktualias tendencijas ir suprasti žmogiškąjį kontekstą, kuriame veikiama. Toks supratimas kuria tvarią kryptį judėti į priekį. Tačiau tikslai yra vertingi tik tuomet, kai kyla iš autentiško pagrindo, būtent todėl regiono strategijos kūrimą mes pradėjome nuo bendrų vertybių atskleidimo dirbtuvių.
  Subūrėme aukščiausio lygio regiono politinę komandą, kurie kartu identifikavo vertybes, siejo jas su darnaus vystymosi tikslais, ir siekė susitarti dėl jų įgyvendinimo regione.

  Daugiau informacijos Asociacija "Klaipėdos regionas" tinklapyje.

 • 20 Jan Jungti bendruomenę reiškia tapti pažeidžiamu

  Bendruomenė šiandien tapo itin linksniuojamu žodžiu nekilnojamo turto projektuose, masinėse marketingo kampanijose, produktų inovacijų cikluose. Iš efemeriško raidžių junginio jis tapo plakato antraštės vertu elementu. Tačiau dažniausiai bendruomeniškumas tik ir lieka teksto ant popieriaus lapo teritorijoje. Galima būtų vardinti įvairias kultūrines priežastis tokiai situacijai formuotis, tačiau mūsų patirtis praeitais metais nurodė į vieną.
  2019 metais turėjome garbės dirbti su Vilniaus miesto savivaldybe jungiant bendruomenes su vystomais infrastruktūriniais objektais mieste. Natūralu, kad toks veiksmas yra būtinas. Bendruomenė yra pagrindiniai erdvės naudotojai ir išsamiausias informacijos šaltinis ją kuriant. Tokių susitikimų mūsų komanda sukūrė daug. Ši patirtis parodė, kad tikram dialogui gimti reikia vystytojams nebijoti parodyti savo pažeidžiamumą ar nežinojimą. Ir tai yra ne frazė, o aiškią struktūrą turinti strategijos ašis. Tik tokiu būdu formuojasi tvarumas miestuose.

 • 25 Nov Kultūra regionų augimui

  Įvairios organizacijos sprendimus, susijusius su toliau esančiais žmonėmis, priima arogantiškai. Lengva pradėti manyti, kad tai, kas matoma iš stiklinio dangoraižio ir yra tai, kas vyksta konkrečioje vietoje. Dažnai pradedame kalbėti tikslinėms auditorijoms, nežinant jiems suprantamos kalbos Mūsų persketyva yra kitokia. Mes einame į konkrečią vietą, ir būname tol, kol vieta pradeda mums kalbėti.
  Šį kartą mūsų komanda vykdė kūrybines dirbtuves Šilų miestelyje su tikslu skatinti regionų vystymasi Lietuvoje. Tai pirmieji žingsniai plačiau kalbanat apie Lietuvos Respublikos Bendrojo Plano 2030 praktinį įgyvendinimą Mūsų tikslas buvo atrasti ir papasakoti prasmingas istorijas, įgalinančius tolimesnius žingsnius.

  Interviu apie renginį.

 • 18 Nov Xwhy dalyvauja atrenkant inovatyvius urbanistinius projektus

  Kūryba dažnai tam tikra reiškia ir destrukciją. Kiekvienas kūrybinis žingsnis reikalauja vienokios ar kitokios aukos (medžio, laiko ir pan.). Todėl yra būtina atsakingai ir įdėmiai rinktis ką, kada ir kaip kurti. Kitu atveju, prarandama daugiau nei atrandama.
  Actors of Urban Change programa dirba būtent šia kryptimi: “Spręsti šiandienos kompleksines urbanistines problemas efektyviai, mums reikia naujo būdo veikti: bendradarbiauti tarp sektorių ir sienų; jungti vietines kultūras ir vietinių balsus į ateities bendruomenes formuojantį procesą - bendrą ir ilgalaikį.”
  Mes didžiuojamės galėdami padėti Actors of Urban Change renkantis tinkamiausius projektus ateities augimui ir finansavimui. Būtent Berlyne Xwhy partneris Žemartas Budrys kartu su pasaulyje pripažintais urbanizmo profesionalais Charles Landry, Clothilde Sauvages, Matthias Einhoff, Marta Klepo and Agnieszka Surwillo-Hahn dirbo ilgai tam, kad priimtų teisingus sprendimus ir pasirinktų kokybiškiausius projektus įgyvendinimui.

 • 15 Nov Humanitarinių mokslų įtaka kokybiškam švietimui ir tvarioms inovacijoms

  Xwhy džiaugiasi pradėję vykdyti itin įdomų projektą „Humanitarinių ir socialinių mokslų vaidmuo tarpsektoriniame geresnio švietimo ir tvarių inovacijų vystyme SHOUT“ (projekto numeris 612364-EPP-1-2019- 1-LT-EPPKA2-KA) kartu su 12 partnerių iš visos Europos. Per ateinančius trejus metus, mes išvystysime edukacines programas socialinių ir humanitarinių mokslų absolventams, priimsime studentus į misijomis-pagrįstas stažuotes ir kartu su akademiniu ir nevyriausybiniu sektoriumi sieksime inovatyvių sprendimų, kurie padės siekti Darnaus Vystymosi tikslų.

 • 04 Nov Pasitikėjimas viešajame valdyme

  Skaitmeninių įrankių gausa ir virtualių pasaulių įsigalėjimas žmogui didina galimybių lauką ir tuo pačiu kuria vis kompleksiškesnę kasdienybę. Visa tai, kas buvo suprantama, tapo nauja. Šis jausmas griauna pasitikėjimo struktūrą ir verčia ją formuotis nuo pradžių. Dirbdami su įvairiais klientais, šį fenomeną pastebime visur - nuo finansinių paslaugų rinkos iki viešojo sektoriaus realijų.
  Praktinis tokios situacijos įvardinimas sprendimu yra Švedijos valstybės įkurta Pasitikėjimo agentūra. Šis žingsnis yra problemos aktualumo įrodymas bei šiaurės valstybių požiūris į pasitikėjimo kultūrą - savo tikrąjį auksą. Mūsų komanda buvo pakviesta moderuoti renginį apie pasitikėjimu grįstą viešąjį valdymą, kur turėjome galimybę pasidalinti ir savo patirtimis apie pasitikėjimo kūrimo principus: artimumą, pažeidžiamumą, atvirumą, pastovumą.

  Nuotrauka: Annie Spratt

 • 16 Sep Praktika su "Bring Together Lithuania"

  Praktika yra įdomus fenomenas, savo identiteto formavimu siekiantis ir pameistrystės laikus. Jos suteikimo ir atlikimo tema galėtų būti atskiras tyrimas. Startuolių kultivuojama nemokamos praktikos idėja arba save aukštinančių organizacijų perspektyva, jog jiems praktikantai turi būti dėkingi už galimybę, - iškreipia itin įdomų ir naudingą šios srities paveikslą. Tačiau yra ir tokių organizacijų kaip “Bring Together Lithuania”, kuri lengvais, bet giliais potepiais taiso padarytą žalą.
  Turėjome galimybę ir mes prisidėti. Ūla (iš Čikagos) prisijungė prie mūsų padėti Vilniui kokybiškiau įsisąmoninti miesto daržininkystės (ang. urban gardening) koncepciją ir strategiškai brėžti taikymo modelį. Sakė ši praktika paskatino ją tikslingai dėliotis planą grįžti į Lietuvą.

  Daugiau informacijos apie programą čia.

  Nuotrauka: Caroline Attwood

 • 12 Sep Naujoji miestų daržininkystė

  Mes kuriame miesto daržininkystės strategiją Vilniui! Miesto daržininkystė apima socialines, kultūrines, ekonomines ir ekologines praktikas. Kiekviena vieta gali rasti savo požiūrį, kaip turėtų būti vystoma miesto daržininkystė priklausomai nuo esamo konteksto. Labai svarbu, kad kiekvienas miestas turėtų veikiantį modelį, kaip stiprinti vietines bendruomenes ir jų daržininkystės praktikas, nes daržininkystė ne tik suteikia galimybes turėti šviežią ir kokybišką maistą, bet ir steigia žmonių ir gamtos bendravimą mieste. Mes sprendžiame klausimą, kokia yra miesto daržininkystė žmonių įsivaizdavime šiandien Vilniuje.

  Nuotrauka: Markus Spiske

 • 27 May Įžvalga iš “The Future of Everything” konferencijos Niujorke

  Norėdami gauti daugiau turinio apie rinką lemsiančias tendencijas, nukeliavome į vieną geriausių pasaulyje renginių apie ateitį - Wall Street Journal organizuotą “The Future of Everything” konferenciją Niujorke. Dalyvių sąrašą sudarė tokie ekspertai kaip ESPN prezidentas, Warby Parker vadovas, Vašingtono Wizards savininkas, Reddit įkūrėjas ir t. t.

  Esminė įžvalga iš konferencijos: inovacija (kaip organizacijos tikslas pats savaime) devalvuoja, o kultūra (kaip naudos kūrimo principas) tampa labiausiai linksniuojamu žodžiu nuo The Daily Show kūrybinės komandos iki Slack kompanijos vadovo.

  Plačiau apie konferenciją čia.

 • 29 Apr Bibliotekos yra kultūros lopšys

  Bibliotekos yra kultūros lopšys bendruomenėse. Todėl tai, kas ir kaip vyksta jose, daro didelę įtaką bendram regiono vystymuisi. Mes keliavome pasidalinti savo tyrimų ir darbo ties valstybine kultūros strategija patirtimis į tarptautinę bibliotekininkų konferenciją “Bibliotekų galimybės ir potencialas įgyvendinant darnaus vystymosi tikslus.”

  Konferencijos informacija.

 • 24 Apr Prasmė kuria pelną

  2017 m. balandžio mėn. nusprendėme pasidalinti savo įžvalgomis apie prasmės ir naudos santykį verslo kontekste paprastai. Dviems metams prabėgus, versle apie prasmę vis dar kalbama retai ir atsargiai, todėl kviečiame iš naujo atrasti šį tekstą.

  Straipsnis čia.

  Nuotrauka: Reuters

 • 16 Apr Besikeičiantis žmonių santykis su pinigais

  Pinigų skaitmenizacija ir technologijų įsigalėjimas transformavo žmonių kasdienybę. Esami standartiniai sprendimai iš esmės tik daro procesą greitesniu. Tokia logika netenkina tikrųjų žmonių poreikių, susijusių su greitais ir lėtais pinigais.

  "Red associates" video tiksliai nusako šią situaciją.

  Šaltinis: Vimeo

 • 07 Apr Kaip atsiranda tikra inovacija

  Prieš tris metus šiandien buvo išspausdintas mūsų straipsnis apie tai, kaip atsiranda tikra inovacija. Jo turinys yra visa dar aktualus ir dabar, nes inovacijos gimimo esmė lyg ir nepasikeitė.

  Straipsnis čia.

  Nuotrauka: Wikipedia

 • 02 Apr Statistinis reikšmingumas keliauja į pensiją

  Statistinis reikšmingumas mokslinėje bendruomenėje yra vienas pagrindinių būdų įvertinti situaciją. Nuspręsti ar tai svarbu, ar ne. Deja, tamsioji šio proceso pusė ilgai buvo ignoruojama. Toks kategorizavimas, kuris svarbius ir realius faktus prilygina neegzistiuojantiems dalykams, yra klaida.
  Jau ir prestižinis mokslo žurnalas kvestionuoja statistinio reikšmingumo poreikį iš esmės.
  Straipsnis (anglų kalba) čia.

  Iliustracija: David Parkins

 • 01 Apr Stasio Eidrigevičiaus menų centrui 3 mln. EUR

  Mūsų konsorciumo pateikta paraiška pritraukė 3 mln. EUR investicijų Stasio Eidrigevičiaus menų centro įkūrimui Panevėžyje.
  Infrastruktūros įveiklinimas dažnai prasideda nuo efektyvaus lėšų pritraukimo. Standartiniems projektams yra tinkami šabloniniai rašymo būdai. Tačiau kai norima kokybiškiau atskleisti vietos ir idėjos identitetą per infrastruktūros kūrimą, reikia kitokio požiūrio tiek į bendravimą su kūrėjais, tiek į pačią rašymo struktūrą.

  Plačiau čia.

  Nuotrauka: Penevėžio miesto savivaldybės administracijos

 • 04 Mar Nauja tapatybė. Nauja pradžia. Kodėl ir kur link?

  Naujo pobūdžio tyrimų ir konsultacijų agentūrą įkūrėme tryse, būdami itin skirtingų pomėgių ir gebėjimų. Nors visų mūsų kelias prasidėjo filosofijos studijomis, po jų sekė skirtingi tarpdisciplininiai ieškojimai. Matydami kontekstualaus požiūrio stoką versle ir viešajame sektoriuje, nusprendėme rasti būdą, kaip taikyti humanitarinius mokslus, sprendžiant elgesio pokyčio, infrastruktūros įveiklinimo ir duomenų įprasminimo iššūkius. Taip gimė Xwhy supratimo agentūra .

  Rinkų nepastovumas, sparčiai besivystančios inovacijos, dirbtinis intelektas, globalizacija, didieji duomenys, robotizacija, virtualių bendruomenių ir tarpusavio pasitikėjimo klausimai reikalauja naujo, kontekstualaus mąstymo. Todėl mūsų agentūra siekia padėti perprasti aplinkinius pasaulius ir rasti geriausius kelius judėti pirmyn.

Kasdienybė